اکتیو به معنی فعال است و در حوزه شبکه به معنی تاثیر گذار بودن روی جریان الکتریکی است.

تجهیزات اکتیو شبکه

تجهیزات اکتیو شبکه به تجهیزاتی گفته می شود که بر روی جریان الکتریکی تاثیر گذارند و می توانند آن را قطع و وصل کنند، به عبارتی دیگر تمامی تجهیزاتی که بر روی آن ها نرم افزاری وجود دارد که نیاز به تنظیم شدن دارد را می توان زیر مجموعه تجهیزات اکتیو شبکه قرار داد.

اگر بخواهیم چند نمونه از تجهیزات اکتیو شبکه را نام ببریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

لازم به ذکر است که هر کدام از تجهیزات نام برده شده به انواع بسیار گسترده ای تقسیم بندی می شوند.

خدمات اکتیو شبکه

خدمات اکتیو شبکه به خدماتی گفته می شود که تجهیزات اکتیو شبکه را نصب و راه اندازی کند که هر کدام از تجهیزات اکتیو نام برده شده در بالا دانش و تخصص خاص خود را برای نصب و راه اندازی نیاز دارد.

به عنوان نمونه بر روی هر سرور می تواند سرویس های تخصصی زیادی نصب شود که هر کدام فرد متخصص مربوط به خود را دارد. در زیر به برخی از سرویس های مختلف سرور اشاره می کنیم:

همچنین خدمات نصب و راه اندازی هر کدام از تجهیزات نام برده شده خود زیر مجموعه خدمات اکتیو شبکه حساب می شوند همانند موارد زیر:

  • خدمات نصب و راه اندازی روتر میکروتیک
  • خدمات نصب و راه اندازی مودم اینترنت
  • خدمات نصب و راه اندازی سرور
  • خدمات نصب و راه اندازی دیواره آتش (Firewall)
  • خدمات نصب و راه اندازی دستگاه ذخیره سازی اطلاعات در شبکه (NAS)

مراحل راه اندازی خدمات اکتیو شبکه

راه اندازی خدمات اکتیو شبکه به صورت استاندارد باید از تجهیزات کلیدی تر شروع شوند و به تجهیزات کم اهمیت تر خطم شود، اما در بسیاری از موارد به دلیل وضعیت کاری ممکن این الویت بندی دچار تغییر شود و نیاز باشد تا تجهیزاتی همانند پرینتر ها و کامپیوتر در ابتدا نصب و راه اندازی شوند و سپس نسبت به نصب و راه اندازی تجهیزات کلیدی تر همانند سرور اقدام شود.

در برخی از موارد نیز ممکن است مثلا بخشی از سرور مالی راه اندازی شود، سپس یکی از کامپیوتر ها راه اندازی شود و در ادامه تجهیزات دیگری که نیاز به آن بیشتر از بقیه تجهیزات احساس می شود.

گارانتی خدمات اکتیو شبکه

حتما برای شما هم سوال ایجاد شده است که اگر نصب و راه اندازی خدمات اکتیو شبکه انجام شود و بعد تر تجهیزات اکتیو شبکه با مشکلاتی مواجه شوند تکلیف چیست؟

در این شرایط می توان از سرویس خدمات پشتیبانی شبکه که به منظور حفظ و نگهداری سخت افزاری و نرم افزاری تجهیزات اکتیو شبکه استفاده کرد و نسبت به عقد قرارداد پشتیبانی شبکه اقدام کرد.

شما می توانید برای اطلاع از قیمت پشتیبانی شبکه به صفحه تعرفه پشتیبانی شبکه مراجعه کنید و یا با مراجعه به صفحه مشاوره شبکه با کارشناسان آی تی پشتیبان تماس گرفته و درباره نیاز مجموعه خود به خدمات شبکه مشاوره و راهنمایی دریافت کنید.

تعرفه خدمات اکتیو شبکه

تعداد قیمت های خدمات اکتیو شبکه بسیار گسترده است اما شما می توانید با مراجعه به صفحه تعرفه خدمات اکتیو شبکه نسبت به بخش مهم آن ها اطلاع پیدا کنید و به صورت حدودی بودجه مورد نیاز برای انجام خدمات اکتیو شبکه را بسنجید.