بکاپ گیری سرور

بکاپ سرور و موضوع بکاپ گیری سرور ها از جمله موارد بسیار حیاتی و مهم در زمینه پشتیبانی شبکه محسوب می شود و تنها در شرایط بحرانی است که اهمیت آن نمایان می شود.

بسیاری از افراد اهمیت سرویس بکاپ را در ابتدا احساس نمی کنند. چرا که خیلی از افراد فکر می کنند انرژی زیادی را برای تهیه بکاپ صرف می کنند و شاید استفاده ای از بکاپ نشود! این موضوع در صورتی است که بکاپ شاید یک بار در سال به کار بیاید و آن لحظه، لحظه ی مرگ و زندگی است، چون که اگر اطلاعات از بین رفته باشد راهی جز بازگردانی بکاپ وجود ندارد.

همچنین بکاپ گیری موضوع مهمی است که در خدمات شبکه هم کاربرد زیادی دارد و به عنوان یک قانون نانوشته باید قبل از هر تغییر مهمی که احتمال بازگشت به شرایط قبل از آن وجود نداشته باشد، یک نسخه پشتیبان از اطلاعات تهیه شود.

بکاپ سرور، سروری است که وظیفه بکاپ گیری را بر عهده دارد و باید این کار را به درستی انجام دهد.

این متن به صورت تست در اینجا می باشد که برای تنوع اینجا گذاشته شده است و انتظار داریم که بیشتر جنبه

سرویس بکاپ
در حال بکاپ گیری سرور

معنی واقعی بکاپ

همه ی آدم دیگر می دانند بکاپ چیست! ولی برای کسانی که نمیدانند به زبان ساده کپی کردن اطلاعات را گویند ، به گونه ای که اگر اطلاعات از بین رفت بتوانند از نسخه ی کپی استفاده کنند ، اما بحث همین جاست! آیا در صورت از بین رفتن اطلاعات می توان از بکاپ استفاده کرد ؟ جواب در اکثر مواقع خیر است ! چون که بکاپ گرفتن اصولی دارد که افراد دیگر فقط کپی کردن اطلاعات را بلدند و به موارد دیگر بی توجهی می کنند ، ما در این مقاله می گوییم که موارد دیگر چیست، با آی تی پشتیبان همراه باشید.

اما شیوه کپی این اطلاعات باید بگونه ای باشد که در زمان تهیه خللی بر روی کار افراد ایجاد نشود و همچین در زمان بازگردانی به درستی و در کوتاه ترین زمان ممکن این اتفاق بیفتد.

همچنین یک بکاپ خوب باید ویژگی های مهمی همچون فشرده سازی و قابلیت رمز گذاری و کد گذاری را دارا باشد.

حفظ اطلاعات با سرویس بکاپ گیری در هنگام سرقت

سرقت دستگاهی که اطلاعات شما در آن ذخیره می باشد از جمله مواردی است که به ندرت برای افراد اتفاق می افتد و غیر قابل پیش بینی است اما زمانی که اتفاق می افتد افراد بیش از آنکه به فکر دستگاه از دسته رفته خود باشند به فکر اطلاعات از دست رفته می افتند که تنها در صورتی که از آن اطلاعات نسخه پشتیبان تهیه کرده باشند می توانند آن را بازگردانی کنند.

در برخی موارد در حجم های پایین می توان از سرویس های ذخیره سازی کلود مثل One Drive و Google Drive به منظور ذخیره فایل ها و سرویس بکاپ استفاده کرد اما برای حجم های بالاتر اطلاعات نیاز به خرید اکانت پریمیوم و ارتباط اینترنت خوب می باشد که برای ما به صرفه نمی باشد و در نتیجه نیاز به تهیه بکاپ از اطلاعات در بازه های زمانی مشخص وجود دارد.

سرویس بکاپ برای مقابله با باج افزار ها

مقابله با باج افزار ها توسط سرویس بکاپ گیری سرور

از مهم ترین ویژگی های بکاپ می توان به مقابله با باج افزار که تنها یکی از دسته بندی های بند افزار ها به حساب می آیند اشاره کرد

همانطور که احتمال می دانید پس از چند سال همچنان راه کار قطعی برای مقابله با باج افزار ها وجود ندارد و روز به روز بر تعداد آن ها افزوده می شود! به گفته خود شرکت های امنیتی بزرگ دنیا یکی از مهم ترین روش های مقابله با باج افزار نگهداری اطلاعات در چند جای مختلف است.

ما برای رفع این موضوع از شیوه بکاپ گیری استفاده می کنیم که به صورت آفلاین است، به این معنی که در سرویس بکاپ گیری آفلاین اطلاعات شما در جای دیگری ذخیره شده و ارتباط آن با شبکه شما قطع می باشد تا اگر شبکه و سیستم های شما آلوده شدند، بکاپ های شما آلوده نشوند

آسیب سخت افزاری و از بین رفتن اطلاعات

آسیب های سخت افزاری انواع زیادی دارند که هر کدام ممکن است برای دستگاه شما پیش بیاید.

سوختن هارد دیسک: هارد دیسک ها همانند بسیاری از قطعات الکترونیکی دیگر دارای یک طول عمر مشخصی هستند اما چیزی که هارد دیسک ها را نسبت به قطعات سخت افزاری دیگر آسیب پذیر می کند متحرک بودن آنهاست و این موضوع آن ها را در مقابل عواملی چون شوک حرکتی آسیب پذیر می کند.

انواع سرویس بکاپ سرور

۳ نوع اصلی بکاپ وجود دارد که در سرویس بکاپ گیری سرور ها مورد استفاده قرار میگیرد

شرکت های سرویس بکاپ گیری سرور