ارائه پشتیبانی شبکه در کوتاه ترین زمان و بالاترین کیفیت

تماس با ما

منظور از پشتیبانی شبکه و خدمات آن

پشتیبانی شبکه‌ های کامپیوتری (Network support) به معنی نگهداری، مراقبت و رفع ایرادات شبکه در بخش‌های نرم افزاری و سخت افزاری در کوتاه ترین زمان ممکن می ‌باشد چرا که بحث زمان در پشتیبانی شبکه از اهمیت زیادی برخوردار است و میتواند یک کسب و کار را از ضرر های مالی و غیر مالی هنگفت نجات دهد.

پشتیبانی شبکه مهم ترین تخصص شرکت آی تی پشتیبان است چرا که پشتیبانی شبکه به طور مستقیم با همه ی خدمات شبکه همچون پسیو شبکه، اکتیو شبکه، راه اندازی شبکه، امنیت شبکه و خدمات دیگر شبکه ارتباط مستقیم دارد و وجود نقص و ایراد در هر کدام از خدمات شبکه گفته شده می تواند بر روی کیفیت خدمات پشتیبانی شبکه تاثیر گذار باشد.

وجود یک تیم از کارشناسان پشتیبان شبکه برای هر مجموعه ای بسیار ضروری است چرا که امروزه پیشرفت تمامی کسب و کارها با کامپیوتر ها و تجهیزات مرتبط گره خورده است و در کنار این موضوع، اهمیت امنیت در شبکه های کامپیوتری را بیش از هر چیزی نشان می دهد، چرا که وقتی امنیت شبکه وجود نداشته باشد امکان از بین رفتن و دزدیدن اطلاعات بسیار وجود دارد و ضررهای غیر قابل جبرانی را دچار یک کسب و کار کوچک و یا بزرگ می کند.

پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

پشتیبانی شبکه نرم افزاری

به تمام خدماتی که به صورت نرم افزاری بر روی بر روی تمامی تجهیزات شبکه از جمله سرور ها، کامپیوتر ها، اکسزپوینت ها و … انجام می شود خدمات پشتیبانی شبکه نرم افزاری گفته می شود. تنوع خدمات پشتیبانی نرم افزاری شبکه نسبت خدمات پشتیبانی سخت افزاری بسیار بیشتر است و خدمات زیر مجموعه گسترده زیادی را زیر مجموعه دارد. به روز رسانی، پیکربندی و راه اندازی، رفع ایرادات شبکه نرم افزاری و همچنین بازدید از تجهیزات از خدمات پشتیبانی شبکه نرم افزاری محسوب می شود

از مهم ترین خدمات پشتیبانی شبکه نرم افزاری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• نصب، پیکربندی و نگهداری از ویندوز های سرور
• نصب، راه اندازی و پیکربندی پرینتر ها و اکسزپوینت ها
• مدیریت بر کارکرد درست نرم افزاری در شبکه
• پشتیبانی و حفاظت از اطلاعات شبکه و جلوگیری از نشت اطلاعات
• انجام راه کار های درست به منظور جلوگیری از ایرادات شبکه

پشتیبانی شبکه سخت افزاری

تمامی فعالیت هایی که به منظور رفع ایرادات سخت افزاری و یا ارتقا سخت افزار برای افزایش کارایی و امنیت شبکه انجام می شود را پشتیبانی سخت افزاری شبکه می گویند. اهمیت پشتیبانی شبکه سخت افزاری بسیار بالا هست و باید به طور منظم تمامی تجهیزات سخت افزاری مجموعه ها مورد بازبینی قرار بگیرند تا اگر نقصی در هر کدام از قطعات سخت افزاری مشاهده شد باعث بروز ایراد بر روی سخت افزار های دیگر نگردد و ضرر های غیر قابل جبرانی را دچار آن مجموعه نکند و به سرعت برطرف شود.

از موارد مهم پشتیبانی شبکه سخت افزاری میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

• عیب یابی پسیو شبکه و کابل کشی های انجام شده
• مشاوره در زمینه خرید مناسب ترین تجهیزات شبکه
• عیب یابی سخت افزاری سرور ها و کامپیوترها در زمان بروز ایراد
• بازدید منظم از تجهیزات سخت افزاری شبکه به منظور جلوگیری از ایرادات

انواع پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

پشتیبانی تلفنی نامحدود

پشتیبانی ریموت نامحدود

پشتیبانی حضوری نامحدود

پشتیبانی تلفنی شبکه

پشتیبانی شبکه تلفنی نوعی دیگر از پشتیبانی شبکه است که به صورت تلفنی انجام می شود و بیشتر برای راهنمایی کاربران در استفاده از سرویس ها و یا موضوعاتی است با انتخاب یک گزینه توسط کاربر انجام میشود، این نوع از پشتیبانی بیشتر جنبه آموزشی دارد و کاربران می توانند بیشتر برای پرسیدن سوالات خود از این روش ارتباطی با شرکت پشتیبانی شبکه استفاده کنند.

دلیل اینکه نمیتوان تمام مشکلات شبکه را به صورت تلفنی انجام داد احتمال خطای زیاد توسط کاربر است، یکی از مواردی که در پشتیبانی شبکه بسیار اهمیت دارد و توسط کارشناسان شبکه رعایت می شود دقت بسیار بالای همیشگی آنهاست، حتی در مواردی که بارها انجام شده هم ممکن است کوچک ترین بی دقتی از سمت کارشناس شبکه منجر به خسارت های غیر قابل جبرانی شود.

به همین دلیل در ارتباط تلفنی چون کارشناس شبکه نمیتواند صفحه تنظیمات را به درستی ببیند احتمال دارد کاربر بر روی گزینه های اشتباهی کلیک کند

با این حال پشتیبانی شبکه تلفنی پیش نیاز هایی دارد که در ادامه موارد آن گفته شده است:

 • دید کامل کارشناس پشتیبانی شبکه نسبت به ساختار شبکه آن مجموعه
 • دقت بالای فرد تماس گیرنده
شرکت پشتیبانی شبکه

پشتیبانی غیر حضوری (آنلاین) شبکه

اساس کار پشتیبانی شبکه به صورت غیر حضوری و ریموت از راه دور است و حدود 90 درصد کارها به این صورت انجام می شود. دلیل این موضوع وجود نرم افزار ها و سرویس هایی است که توسط آن ها می توان از راه دور کنترل کامپیوتر را با اجازه کاربر در دست گرفت و تغییرات لازم را انجام داد و مشکلات را برطرف کرد.

پشتیبانی حضوری در شبکه

پشتیبانی حضوری شبکه

در برخی از موارد بنابر نیاز برخی از کارهای پشتیبانی شبکه به صورت حضوری انجام میشود که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استانداردهای پشتیبانی شبکه

هزینه

استخدام یک متخصص شبکه به عنوان پشتیبان شبکه های کامپیوتری که علم و تجربه ی لازم را داشته باشد می تواند هزینه ی بالایی را به مجموعه ی شما تحمیل کند.

ما در آی تی پشتیبان می توانیم با قرارداد پشتیبانی شبکه سالیانه،خدماتی با کیفیت بالاتر را در کنار هزینه ای به مراتب پایین تر ارائه دهیم.

مشاوره رایگان

سرعت

اهمیت سرعت پاسخ گویی و رفع مشکلات در پشتیبانی شبکه های کامپیوتری بر کسی پوشیده نیست! لذا متخصصین شبکه برای پاسخگویی به نیاز های شبکه و سرور همیشه در دسترس هستند

پشتیبانان شبکه وظیفه دارند در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت ریموت مشکلات شبکه را برطرف سازند و در مواقع اورژانسی ظرف چند ساعت به محل شرکت کارفرما حاظر شوند.

مشاوره رایگان

امنیت

حفظ امنیت و نگهداری اطلاعات در پشتیبانی شبکه از اهمیت زیادی برخوردار است، کنترل مجوز های دسترسی کاربرها و همچنین جلوگیری از نشت اطلاعات یکی از مهم ترین کارها در پشتیبانی و نگهداری شبکه های کامپیوتری است.

آی تی پشتیبان با ابزارهای لازم، سناریو های متفاوت و با تجربه چندین ساله، موضوع امنیت در پشتیبانی شبکه را به خوبی درک کرده و آن را اجرا می کند.

مشاوره رایگان

کیفیت

کارمند پشتیبانی شبکه ثابت، علم و تجربه ی محدودی دارد و نمی تواند مانند متخصصین پشتیبانی شبکه ما از آن بخشی از تجربه ی خود که در پروژه های شبکه همزمان دیگر بدست می آورد استفاده کند.

از طرف دیگر ما متناسب با نیاز کارفرما از یک تا چندین کارشناس و متخصص پشتیبانی شکبه در زمینه های تخصصی و متفاوتی از شبکه را به کار می گیریم و هر کاری را به همان متخصص واگذار می کنیم.

مشاوره رایگان

اطمینان

با ارزیابی وضعیت شبکه کامپیوتری موجود، راه کارهای لازم برای جلوگیری از وقوع اتفاقات پیرامون شبکه هاید کامپیوتری را پیش بینی می کنیم

شما می توانید بدون نگرانی از بابت پشتیبانی و نگهداری شبکه و مسائل مربوط به آن ها، تنها به رشد برند خود فکر کنید.

مشاوره رایگان

قرارداد پشتیبانی شبکه

در زیر مهم ترین موارد در قرار داد آورده شده:

 • اطلاع رسانی بابت مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری فعلی به کارفرما و رفع عیوب به درخواست ایشان
 • حفظ امنیت شبکه و اطلاعات، جلوگیری از نفوذ و آسیب های داخلی و خارجی
 • ارائه گزارش کار تمامی موارد انجام شده به کارفرمای محترم
 • کنترل دسترسی افراد به منابع سخت افزاری و نرم افزاری به درخواست کارفرما
 • تهیه نسخه پشتیبان از تمامی اطلاعات مجموعه در دوره های مشخص
 • ارائه تمهیدات لازم برای به حداقل رساندن مشکلات نرم افزار و سخت افزاری در آینده
 • آموزش پشتیبانی شبکه مبتدی به کاربران برای استفاده ی بهیه و درست از منابع سخت افزاری و نرم افزاری
 • مشاوره و ارائه راه کارهای سازمانی برای پیشبرد اهداف و گسترش فعالیت های مجموعه
 • پیگیری و هماهنگی جهت رفع عیوب تمامی موارد مربوط به شبکه از جمله اتوماسیون اداری،
  ساعت زنی، سرویس سخت افزاری پرینتر ها و مواردی از این دست

درصورت نیاز به مطلب قرارداد پشتیبانی شبکه مراجعه کنید تا بتوانید جزئیات آن را به طور کامل مطالعه فرمایید

قرارداد پشتیبانی شبکه

انواع سرویس های پشتیبانی شبکه

تعرفه پشتیبانی شبکه

۱.تعداد تجهیزات شبکه و تاثیر در تعرفه پشتیبانی شبکه
۲.تاثیر نوع سخت افزار های موجود در قیمت پشتیبانی شبکه
۳.تاثیر تعداد دفعات مراجعه کارشناس شبکه در قیمت پشتیبانی شبکه
۴.تعرفه قرارداد پشتیبانی شبکه
۵.تفاوت سرویس ها و نرم افزار ها در تعرفه پشتیبانی شبکه
۶.تاثیر مسافت در تعرفه پشتیبانی شبکه

قیمت پشتیبانی شبکه شرکت A

تومان۱,۶۵۰,۰۰۰ماهیانه
 • 1 عدد سرور HP
 • 1 عدد اکسزپوینت
 • 2 عدد پرینتر
 • پشتیبانی 6 روز هفته 8 ساعته

قیمت پشتیبانی شبکه شرکت B

تومان۲,۵۰۰,۰۰۰ماهیانه
 • 1 عدد سرور HP
 • 1 عدد اکسزپوینت
 • 2 عدد پرینتر
 • پشتیبانی 7 روز هفته 12 ساعته

قیمت پشتیبانی شبکه شرکت C

تومان۳,۹۰۰,۰۰۰ماهیانه
 • 1 عدد سرور HP
 • 1 عدد اکسزپوینت
 • 2 عدد پرینتر
 • پشتیبانی 7 روز هفته 24 ساعته

قیمت پشتیبانی شبکه به عوامل گفته شده در بالا بر میگردد که درباره هر کدام در صفحه قیمت و تعرفه پشتیبانی شبکه به طور کامل صحبت شده است.

قیمت پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری

سوالات متداول پشتیبانی شبکه

تقریبا تمامی کسب و کارها! شرکت هایی که از حداقل 2 تا کامپیوتر استفاده می کنند تا کسب و کار هایی که تعداد زیادی کامپیوتر، سرور و تجهیزات سخت افزاری دیگر نظیر اکسزپوینت و پرینتر دارند جز مشتریان ما هستند و ما سرویس پشتیبانی شبکه به آن ها ارائه می دهیم.

سرویس های راه اندازی و پشتیبانی شبکه های کامیپوتری بسیار متنوع هستند و متناسب با شرایط و نیاز های یک مجموعه، سرویس های مختلفی نصب و راه اندازی می شود که از رایج ترین آن ها می توان به راه اندازی و اصلاح پسیو شبکه، راه اندازی و پشتیبانی سرور های مجازی، اشتراک منابع سخت افزاری و نرم افزاری همچون فایل ها، پوشه ها و پرینتر ها، کنترل دسترسی کاربران به منابع سخت افزاری و نرم افزاری مختلف از جمله میزان مصرف اینترنت اشاره کرد.

در قرارداد پشتیبانی شبکه آی تی پشتیبان به صراحت درباره عدم افشای اطلاعات (NDA) صحبت شده است که میتواند نگرانی شما را در این رابطه برطرف سازد. همچنین بسیاری از سازمان ها برای استخدام کارکنان در قراردادشان بند عدم افشای اطلاعات (NDA) را گنجانده اند.

این موضوع به نوع قرارداد پشتیبانی شبکه شما بر میگردد، اگر قرارداد پشتیبانی شبکه مجموعه شما به صورت 12 ساعته یا 24 ساعته باشد کارشناسان شیفت شب جواب گویای شما در ساعات غیر اداری نیز می باشند. لازم به ذکر است مبلغ قرارداد پشتیبانی شبکه به صورت 12 و 24 ساعته بیشتر از مبلغ قرارداد پشتیبانی شبکه در ساعات کاری رایج می باشد.

قرارداد های پشتیبانی شبکه آی تی پشتیبان مبنای زمانی ندارند و به صورت ماهیانه یک مبلغ ثابت هستند، از این رو کارشناسان پشتیبانی شبکه تمام تلاش خود را می کنند که مشکلات احتمالی شبکه را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف کنند، چرا که این موضوع به نفع هر دو طرفین بوده و باری کاری هر دو را کاهش می دهد، پس خیالتان از این موضوع راحت باشد.

به طور رایج قرارداد های پشتیبانی شبکه به صورت سالیانه بسته می شوند، هر چند که کارفرما می تواند زمان کوتاه تری را برای عقد قرارداد در نظر بگیرد اما موضوع حائز اهمیت بازدهی کامل پشتیبانی شبکه است که پس از حدود تقریبا 2 ماه نمایان می شود، این موضوع به میزان و تعداد مشکلات، نمایان شدن و مطرح شدنشان توسط کاربران در طول زمان بر میگردد.

کارشناسان پشتیبانی شبکه می توانند حدود 90 درصد از مشکلات شبکه را به صورت آنلاین و ریموت از راه دور برطرف کنند. 10 درصد از دیگر مشکلات مربوط به مواردی می شود که نیاز به قطع اینترنت دارند و یا اینکه نیازمند بررسی سخت افزاری می باشند که به ندرت اتفاق می افتند و کارشناسان پشتیبانی شبکه وظیفه دارند کمتر از 24 ساعت در مجموعه کارفرما حضور پیدا کرده و نسبت به رفع مشکل اقدام کنند.

این موضوع یکی از نیاز های اساسی و رایج در شرکت ها و سازمان ها می باشد که مدیران درگیر آن هستند که روش های مختلفی برای اجرای آن وجود دارد که هر کدام مزایا و معایبی دارند و می توان آن را توسط ابزار تخصصی راه اندازی کرد.

تماس با شرکت پشتیبانی شبکه آی تی پشتیبان

چرا آی تی پشتیبان؟

شرکت پشتیبانی شبکه آی تی پشتیبان
 • بیش از 15 سال سابقه مشاوره، راه اندازی و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری
 • تجربه فعالیت با انواع شرکت ها از جمله حسابداری، ساختمانی، بازرگانی، پزشکی، کارخانه ها، موسسات آموزشی و …

 • متعهد به انجام وظایف مربوط به پشتیبانی و نگهداری شبکه مسئولیت پذیر بودن

 • ارائه گزارش های ماهیانه از وضعیت شبکه و کارهای انجام شده و مشکلات موجود به کارفرما

 • بازدید های دوره ای برای اطمینان از صحت عملکرد درست تجهیزات شبکه

 • انجام پشتیبانی شبکه به موقع در مواقع ضروری و مورد نیاز

 • عقد قرارداد پشتیبانی شبکه سفارشی متناسب با نیاز کارفرما

 • ارائه مشاوره شبکه برای پیشبرد درست اهداف در آینده

 • تلاش همیشگی در مسیر کسب رضایت کارفرما

محتویات موردنظر اینجا قرار می گیرد

محتویات موردنظر اینجا قرار می گیرد