ویندوز لایو همان ویندوز معمولی است با این تفاوت که نیاز به نصب دارد و یک سری از ابزار هایی که در داخل ویندوز وجود دارد را می توان از این طریق مورد استفاده قرار داد.

نحوه تهیه ویندوز لایو

برای این کار دو راه رایج وجود دارد، شما می توانید در صورتی که اینترنت با سرعت مناسب استفاده می کنید فایل مورد نظر را دانلود کرده و از طریق روش هایی که در ادامه آمده است آن را استفاده کنید.

در روش بعدی می توانید به فروشگاه های نرم افزاری مراجعه کنید و نسبت به خرید دیسک ویندوز لایو اقدام کنید.

چگونگی استفاده از ویندوز لایو

برای استفاده از ویندوز لایو باید فایل آن را بوتیبل کرده و آن را داخل یک مدیای قابل بوت قرار دهید. به طور رایج برای این دو راه کار کلی وجود دارد.

فلش بوتیبل: کافی است یک فلش دیسک با حجم کافی را بویتبل کنید و فایل دیسک لایو را داخل آن کپی کنید. سپس کامپیوتر خود را با همان فلش بوت کرده و از قابلیت های داخل ویندوز استفاده کنید.

دیسک بوتیبل: برای این کار نیاز است تا فایل ویندوز لایو را به صورت بوتیبل داخل یک دیسک رایت کنید و سپس کامپیوتر خود را با آن بوت کرده.

کاربرد های ویندوز لایو

کاربرد های ویندوز لایو بسیار زیاد است و شما تقریبا از تمامی ابزار هایی که در ویندوز به طور پیش فرض وجود دارد می توانید از این طریق و بدون نیاز به نصب ویندوز استفاده کنید اما مهم ترین استفاده از ویندوز لایو در پشتیبانی شبکه زمانی است که ویندوز شما بوت نمی شود و نیاز دارید تا فایل های مورد نظر خود را به دیوایس دیگری منتقل کنید.

همچین می توانید برخی از فایل های مورد نظر خود را باز کرده و آن ها را مشاهده کنید. این فایل ها می توانند فایل های موزیک، ویدئو و برخی از اسناد با فرمت های مختلف باشند.