پاک کردن فایل های temp یا همان فایل های موقت از کارهایی است که باعث افزایش فضای درایو ویندوز و سرعت سیستم می شود. حجم این فایل ها با توجه به نرم افزار های نصب شده و نوع کاربری این نرم افزار ها می تواند بسیار متفاوت باشد. همچنین می توانید برای استفاده روش های دیگری که باعث افزایش کارایی سیستم شما می شود به مقاله رفع کندی ویندوز مراجعه کنید. با بدون فوت وقت نحوه حذف فایل های temp را به شما می گوییم.

چگونگی پاک کردن temp

برای این کار لازم است تا با کلید های ترکیبی پنجره و R نسبت به باز کردن run اقدام کنید. همچنین می توانید با کلیک بر روی دکمه Start و سپس تایپ کردن run در قسمت جستجو، پنجره run را باز کنید.

باز کردن run در منوی سرچ ویندوز برا ی حذف temp

سپس پنجره run مانند عکس زیر برای شما باز می شود و باید عبارت %temp% را در آن تایپ کرده و سپس OK را بزنید.

سپس پنجره ای مانند عکس زیر باز می شود که شما باید همه فایل ها را انتخاب کنید. ( این کار را می توانید با کلید های ترکیبی Ctrl + A انجام دهید)

باز شدن پنجره temp برای حذف فایل های temp

سپس آن ها را پاک کنید. پنجره ای مانند شکل زیر از شما تایید مبنی بر حذف فایل های temp میخواهد که شما بر روی Yes کلیک می کنیدو فایل ها شروع به حذف شدن می شوند.

حذف کردن فایل های temp

ممکن است در زمان پاک کردن فایل های temp پیغامی مشابه پیغام زیر برای شما نمایش داده شود. این پیغام به شما می گوید برخی از فایل های temp ای که میخواهید پاک کنید در حال استفاده شدن هستند و برای پاک کردنشان نیاز است تا نرم افزار هایی که در حال استفاده از این فایل ها هستند را ببندید. شما با زدن تیک قسمت Do this for all current items و سپس زدن Skip می توانید از حذف این فایل ها بگذرید و در نهایت فایل های دیگر temp پاک خواهند شد. در انتها ممکن است حداکثر حدود ۱۰ تا فایل در اینجا باقی بمانند که بودن و نبودن آن ها تاثیری بر روی سرعت و فضای سیستم شما ندارد.

در صورتی که فکر می کنید ممکن است در انجام این کار دچار مشکل شوید، می توانید با خدمات it شرکت آی تی پشتیبان در ارتباط باشید تا با عقد قرارداد پشتیبانی شبکه یک ساله نسبت به انجام این کار و تمامی مواردی که منجر به بهبود وضعیت سیستم ها و سرور ها می شود اقدام کند.