انی دسک نرم افزار برقراری ارتباط ریموت بین دو تا کلاینت می باشد. به عبارتی دیگر شما زمانی که نیاز باشد به یک کلاینت مانند ویندوز متصل شوید و این اتصال به گونه ای باشد که تمامی آنچه را که کاربر مورد نظر می تواند انجام دهد، شما هم بتوانید انجام دهید را ارتباط ریموت می گویند. ارتباط ریموت به گونه ای است که شما دسکتاپ سیستم مورد نظری که با آن متصل شده اید را می بینید و هر کاری که کاربر خود آن سیستم میتواند انجام دهد را شما هم می توانید انجام دهید.

کاربرد انی دسک

از مهم ترین کاربرد های انی دسک (Any Desk) می توان به استفاده آن توسط شرکت های خدمات دهنده پشتیبانی شبکه اشاره کرد. این شرکت ها برای اینکه بتواند مشکلات کاربران را برطرف کنند نیاز است تا در ابتدا مشکل به وجود آمده را مشاهده کنند و سپس کارهای لازم برای رفع مشکل به وجود آمده را به واسطه ارتباط ریموتی که توسط انی دسک Any Desk برقرار شده است را برطرف کنند.

امروزه کاربران عادی هم برای هماهنگی ها و رفع برخی از مشکلات از انی دسک (Any Desk) استفاده می کنند، به عنوان مثال شما برای همکار خود که در جایی دیگر مشغول به فعالیت است، فایلی را ارسال کرده اید و همکار شما در باز کردن فایل مورد نظر مشکل دارد. در این حالت شما نحوه باز کردن فایل را می دانید، در نتیجه می توانید به سیستم همکار خود ریموت شوید و مشکل باز کردن فایل را سریع تر برطرف کنید.

انی دسک چطور کار می کند؟

  • فایل نرم افزار مورد نظر را دانلود کرده و آن را اجرا کنند.
  • کامپیوتری که قصد اتصال به آن را دارید باید کدی با عنوان Your Address را وقتی نرم افزار باز شد را برای شما بخواند و در کامپیوتری که قصد متصل شدن به کامپیوتر مقصد را دارید کد گفته شده را در کادر Enter Remote Address نرم افزار انی دسک وارد کنید.
  • حال در سیستم مقصد پیغامی مبنی بر تایید ورود کامپیوتر مبدا نمایش داده می شود و با زدن گزینه Accept در کامپیوتر مقصد قادر خواهید بود کنترل کامپیوتر مقصد را به دست بگیرید و تغییرات مورد نظر را اعمال کنید.

مزایای انی دسک

اما بیایید مقداری بیشتر درباره انی دسک (Any Desk) بیشتر بدانیم تا به کاربر فوق العاده آن بیشتر پی ببریم. در ادامه مزایای انی دسک آورده شده است:

حالت بدون نیاز به نصب

خاصیت اصلی انی دسک برای این بود تا بتوانید به کسانی که تجربه کمتری در کار کردن با برخی نرم افزار ها هستند کمک کنید و مشکل به وجود آمده را برطرف کنید. حال کاربر مربوطه ممکن است نتواند نرم افزار انی دسک را نصب کند و یپش نیاز های لازم برای ارتباط را انجام دهد. انی دسک فکر این موضوع را کرده است و حالتی را برای نرم افزار خود قرار داده است تا بدون نیاز به نصب بتوانید به سیستم کاربر مورد نظر وصل شده و مشکل را برطرف کنید.

البته که لازم است کاربر مورد نظر نرم افزار انی دسک را دانلود کرده و آن را باز کند تا بقیه کارها به واسطه ریموت انجام شود.

نسخه اندروید

این نرم افزار علاوه بر نسخه ویندوز در نسخه اندروید و مک او اس هم موجود است و شما میتواند از هر سیستم عاملی به سیستم عامل دیگر متصل شوید. به عنوان مثال می توانید از گوشی اندروید خود به سیستم عامل ویندوز متصل شوید و صفحه دسکتاپ ویندوز را بر روی گوشی اندروید خود مشاهده کنید.

دانلود انی دسک (AnyDesk)

برای دانلود انی دسک لازم است تا وارد سایت انی دسک به آدرس زیر شوید و نسخه مربوط به سیستم عامل مورد نظر خود را از سایت دانلود کنید.

https://anydesk.com/