شناسه ADSL شما عبارتی است که توسط آن می توانید کارهای مختلفی از جمله تنظیم مودم adsl و شارژ اینترنت را انجام دهید. چند راه برای بدست آوردن آن وجود دارد که به ترتیب از ساده به سخت آن ها را به شما می گوییم. پس همراه ما باشید.

۱-برگه شرکت اینترنتی

برخی از شرکت های ارائه دهنده سرویس اینترنت (ISP) ها در زمان ثبت نام به شما برگه ای را تحویل می دهند که داخل آن اطلاعات مختلفی از جمله شناسه ADSL ، نام کاربری، کلمه عبور ، vci و vpi که برای تنظیمات مودم مورد نیاز است را در اختیار شما قرار می دهند.

۲-تماس با ISP

بهترین راه مطمئن برای دریافت شناسه ADSL و هر اطلاعات مورد نیاز دیگر مربوط به اینترنت، تماس با شرکت ارائه دهنده اینترنت (ISP) است. شرکت مورد نظر در تو حالت این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد. راه اول ارسال پیامک به شماره موبایل ثبت شده در زمان ثبت نام است و راه دوم که شاید شرکت مورد نظر انجام دهد ارائه شفاهی اطلاعات به شخصی است که با شماره خط تلفن رانژه شده (خط اینترنت) تماس بگیرد.

۳- حدس شناسه ADSL

در بسیاری از مواقع شناسه ADSL شما همان نام کاربری یا شماره تلفن خط اینترنت شما با کد شهر و بدون صفر اول است. به عنوان مثال اگر شما ساکن تهران باشید و شماره خط تلفن شما که بر روی آن اینترنت دریافت کرده اید ۲۲۳۳۴۴۵۵ باشد، شناسه ADSL شما ۲۱۲۲۳۳۴۴۵۵ می شود.

۴- دریافت شناسه ADSL از کارشناس شبکه

اگر از خدمات پشتیبانی شبکه در شرکت استفاده می کنید می توانید شناسه ADSL را از کارشناس شبکه مورد نظر بپرسید، قاعدتا کارشناسان شبکه این اطلاعات را در جایی ذخیره می کنند تا در صورت لزوم از آن استفاده بکنند. همچنین در صورت نداشتن کارشناس آی تی می توانید از خدمات شبکه آی تی پشتیبان که ۱۰ سال در این زمینه فعالیت می کنند مشاوره داشته باشید و در صورت نیاز از خدمات آن ها برای بهبود وضعیت شبکه استفاده کنید.