بعد از اضافه شدن امکان نمایش ناتیفیکیشن در گوگل کروم خیلی از سایت ها برای نمایش تبلیغات شروع به استفاده از آن کردند. در صورتی که این ویژگی بیشتر برای مطلع شدن از موضوعات یا اخبار مهم می بایست مورد استفاده قرار بگیرد تا حجم زیاد نوتیفیکیشن ها موجب اذیت و آزار نشود.

این نوتیفیکیشن ها به طور اتوماتیک فعال نمی شوند بلکه شما دستور نمایش آن را صادر کرده اید، اما زمانی این کار را با رفتن به سایت مورد نظر انجام داده اید که متوجه نشده اید، یا حوصله خواندن پیغام مبنی بر نمایش نوتیف های سایت را نداشته اید و یا همین طوری از روی عادت بر روی Allow کلیک کرده اید. این موضوع را گفتیم که از این به بعد حواستان به پیغام های نمایش داده شده بیشتر باشد تا با تایید کردن ناخواسته آن ها باعث نمایش پیغام های بیشتر نشوید.

حال شما به هر دلیلی بر روی تایید نمایش ناتیفیکیشن های یک سایت کلیک کرده اید و الان پشیمان شده اید. برای این کار کافی است تا مراحل زیل را طی کنید.

۱-گوگل کروم را در ویندوز باز کنید.

۲- بر روی سه نقطه بالای گوگل کروم کلیک کنید.

کلیک بر روی سه نقطه بالا سمت راست گوگل کروم

۳- در پنجره باز شده بر روی گزینه Settings کلیک کنید.

کلیک بر روی گزینه Settings گوگل کروم

۴- در پنجره باز شده در نوار سمت چپ ابتدا بر روی Privacy and security کلیک کنید و سپس صفحه را تا انتها به سمت پایین اسکرول کنید و بر روی Site settings کلیک کنید.

اسکرول در پنجره Privacy and security و کلیک بر روی Site settings

۵- پنجره باز شده را به سمت پایین اسکرول کنید تا به گزینه Notifications برسید و بر روی آن کلیک کنید.

کلیک بر روی Notifications

۶- صفجه باز شده را به سمت پایین اسکرول کرده تا به عبارت Allow to send notifications برسید. در زیر این قسمت تمامی سایت هایی که خودتان به صورت خواسته یا ناخواسته مجوز ارسال ناتیفیکیشن را داده اید، نمایش داده می شود.

قسمت Allow to send notification در گوگل کروم

۷- شما می توانید با کلیک بر روی سه نقطه جلوی هر سایت و انتخاب گزینه Block نسبت به بلاک شدن ناتیفیکیشن سایت مورد نظر اقدام کنید.

حذف ناتیفیکیشن وب سایت مورد نظر

۸- پس از انتخاب Block سایت مورد نظر از این لیست حذف می شود و به لیست بالاتر منتقل می شود.

در صورتی که با خواندن مقاله بالا نتوانستید مشکل خود را برطرف کنید می توانید از خدمات شبکه آی تی پشتیبان استفاده کنید. این شرکت با عقد قرارداد یک ساله با مجموعه ها، نسبت به رفع مشکلات مختلف شبکه اقدام می کند و شما دیگر درگیر رفع مشکلاتی از این دست نخواهید شد.