حتما برای شما پیش آمده است که وقتی پسورد وب سایتی که با آن زیاد کار می کنید را با انتخاب Saved در گوگل کروم ذخیره کرده اید تا در دفعات بعدی مراجعه به آن سایت، دیگر نیاز به وارد کردن پسورد نداشته باشید. در این حالت پس از مدتی ممکن است پسورد های زیادی را در گروم ذخیره کرده باشید که در اثر استفاده نکردن و وارد نکردن، آن ها را فراموش کرده باشید. حال می خواهید بنابر دلایلی مانند تعویض ویندوز، گوگل کروم را دوباره نصب کنید به گونه ای که پسورد های ذخیره شده در کروم را از دست ندهید.

حال برای خروجی گرفتن از پسورد های گوگل کروم مراحل زیر را طی کنید.

۱-گوگل کروم را باز کنید، بر روی سه نقطه بالا سمت راست کلیک کنید و موس خود را بر روی عبارت Passwords and autofill و سپس زیر منوی Google Password Manager ببرید.

قسمت Google Password Manager

۲- در پنجره باز شده در قسمت سمت چپ بر روی Settings کلیک کنید و سپس در منوی سمت راست بر روی گزینه Download Files که زیر مجموعه Export passwords است، کلیک کنید.

گزینه Download Files زیر مجموعه Export passwords برای دانلود فایل پسورد های گوگل کروم

۳- از شما پسورد ورود به ویندوز را سوال می شود تا تشخیص دهد کاربر اصلی این سیستم در حال خروجی گرفتن از پسورد های ذخیره است.

۴-در این مرحله آدرسی را برای دانلود فایل حاوی پسورد ها را از شما درخواست می کند.

در انتها یک فایل با پسوند csv به شما خروجی می دهد که می توانید با نرم افزار Microsoft Excel آن را باز کنید و محتویات آن را بررسی کنید. همچنین می توانید این فایل را در مرورگر کروم دیگری وارد کنید. برای این کار می توانید در همان پنجره ای که گزینه Download file را زدید. گزینه Select file را انتخاب کنید.

اگر در انجام مراحل بالا با مشکل مواجه شدید، می توانید با عقد قرارداد پشتیبانی شبکه با مجموعه هایی که خدمات شبکه ارائه می دهند، نسبت به رفع مشکل خود اقدام کنید. ما نیز در آی تی پشتیبان ارائه دهنده خدمات شبکه هستیم که خدمات پشتیبانی شبکه از خدمات اصلی ما محسوب می شود.