در اینجا با ابزار مورد نیاز برای دور کاری آشنا می شویم و درباره ی آن توضیح می دهیم

امروزه به دلیل شیوع ویروس های نظیر کرونا توجه خاصی به دورکاری میشه  ، اما منظور از دور کاری چیه و چطور قابل انجام هست؟ اصلا مگه میشه خارج از شرکت باشید و تمامی امکاناتی که در داخل مجموعه داشتید را در خارج از آن  هم داشته باشید ؟ جواب در صورت دارا بودن شرایط زیر بله است.

نکته ای که در بحث دورکاری وجود دارد این است که کار پشتیبانی شبکه را تحت تاثیر قرار می دهد و اهمیت پشتیبانی شبکه به واسطه ریموت از راه دور را بیش از پیش نمایان می کند، چرا که در برخی موارد کارکنان آن مجموعه دیگر در شرکت حاظر نیستند و تقریبا تمامی امر پشتیبانی و خدمات کامپیوتر به واسطه ریموت از راه دور انجام می شود.

ابزار مورد نیاز برای دور کاری

مواد لازم جهت دور کاری:

1– VPN Connection : مهم ترین ابزار نرم افزاری مورد نیاز است ، به این صورت که شما وقتی از طریق آن با مجموعه خود ارتباط برقرار میکنید انگار داخل مجموعه نشسته اید و حتی اگر بر روی سیستم خود در خانه مرورگر باز کنید و به گشت و گذار در اینترنت استفاده کنید از اینترنت شما و مجموعه استفاده خواهد شد به نوعی که انگار داخل مجموعه دارید از اینترنت استفاده میکنید. VPN Connection از دو قسمت VPN Server و VPN Client تشکیل شده است ، VPN Server مقوله ای است که در داخل مجموعه بر روی روتر پیاده سازی میشود  و VPN Client بر روی کامپیوتر کاربرانی که میخواهند به مجموعه خود وصل شوند و سرویس بگیرند

ابزار مورد نیاز برای دور کاری ( وی پی ان)

2- Router : روتر یکی از ابزار هایی است که میتوان VPN Server را بر روی آن تعریف کرد تا کاربران بتوانند توسط VPN Client به مجموعه خود وصل شوند و از سرویس های آن استفاده کنند . انواع روتر های سخت افزاری و نرم افزاری در بحث شبکه وجود دارند که ما در اکثر پروژه های خود از دیوایس میتروتیک به دلیل قیمت مناسب نسبت به کارایی آن استفاده می کنیم.

ابزار مورد نیاز برای دور کاری (روتر)

3- اینترنت مناسب برای دور کاری : احتمالا با خودتان میگید که اینترنت ابزار حیاطی برای هر کاری هست و امروزه دیگه همه اینترنت دارن ، اما صرفا داشتن اینترنت ملاک نیست ، حتی اینترنت با سرعت بالا ، چیزی که در اینجا مورد بحث ما هست نوع بستر ارتباط اینترنت هست، نه تنها اینترنت شخص شما بلکه بستر اینترنت مجموعه شما هم در پروسه ی دور کاری اهمیت پیدا میکند ، هر دوی آنها باید سرعت آپلود بالایی داشته باشند چرا که به عنوان مثال شما میخواهید فایلی از پوشه های اشتراکی را از مجموعه بر روی سیستم خود کپی کنید ، در نتیجه اینترنت مجموعه فایل را برای شما آپلود میکند و اینترنت شخصی شما فایل را دانلود میکند و حداقل سرعت آپلود اینترنت مجمومه و دانلود شما سرعت کلی ارتباط شما را شکل می دهد و یا بالعکس، شما میخواهید فایلی را با بقیه کارکنان به اشتراک بذارید و این بار شما فایل را کپی میکنید در پوشه ی اشتراکی ، پس اینترنت شما فایل را آپلود می کند و اینترنت مجموعه آن را دانلود میکند و سرعت نهایی برابر است با حداقل سرعت آپلود شما و دانلود مجموعه

ابزار مورد نیاز برای دور کاری (اینترنت مناسب)

برای راه اندازی این سرویس کافی است با ما تماس بگیرید