اهمیت خدمات پسیو شبکه

خدمات پسیو شبکه یکی از سرویس های اصلی آی تی پشتیبان است که با پشتیبانی شبکه رابطه ی مستقیمی دارد.

در بسیاری از مجموعه ها به دلیل عدم وجود ساختار درست پسیو شبکه ، پشتیبانی شبکه نیز تحت تاثیر آن قرار می گیرد و سرویس دهی را با مشکل مواجه می کند. از این رو خدمات پسیو شبکه را به سرویس های اصلی آی تی پشتیبان اضافه کردیم تا بتوانیم خدمات پشتیبانی شبکه را با کیفیت بالاتری به آن دسته از مجموعه هایی که فاقد بستر و زیر ساخت درستی و اصولی هستند، ارائه دهیم.

پسیو شبکه در کیفیت خدمات کامپیوتر هم تاثیر مستقیمی دارد و از مواردی است که باعث تاثیر گذاری بر روی خدمات شبکه می شود

در صورتی که درباره ی خدمات پسیو شبکه اطلاعات کافی ندارید می توانید در ادامه همراه ما باشید تا با پسیو شبکه، نحوه ی فعالیت و تجهیزات آن بیشتر آشنا شوید. با ما همراه باشید.

انجام خدمات پسیو شبکه

کارشناسان پسیو شبکه

خدمات پسیو شبکه چیست؟

خدمات پسیو شبکه را می توان به تمامی کارهایی که وابسته به شبکه های کامپیوتری است و به صورت فیزیکی انجام می شود تعریف کرد. پسیو به معنای غیر فعال می باشد و خدمات پسیو شبکه به گروهی از تجهیزات شبکه اشاره دارد که در واقع روی آنها فعالیتی انجام نمی شود و تنها نقش زیر ساختی برای انتقال داده را بر عهده دارند، به عبارتی دیگر می توان گفت که تجهیزاتی که نیاز به جریان برق برای کارکرد خود ندارند.

خدمات پسیو به عنوان ستون فقرات یک شبکه مورد استفاده قرار میگیرد؛ لذا بدون وجود این خدمات امکان راه اندازی شبکه وجود نخواهد داشت. خدمات پسیو در پشتیبانی شبکه های کامپیوتری اهمیت ویژه ای دارد، چرا که پسیو شبکه بستر اصلی ارائه خدمات شبکه را شکل می دهد و بر روی کیفیت تمامی خدمات شبکه تاثیر گذار است.

پسیو کار شبکه کیست ؟

کارشناس پسیو شبکه ( پسیو کار) به شخصی گفته می شود که به طور فیزیکی تجهیزات شبکه را نصب می کند و به نوعی خدمات پسیو را انجام می دهد. پسیو کار های شبکه هم به صورت ساعتی و هم به صورت پروژه ای فعالیت می کنند که این موضوع به سیاست کاری آن ها برمیگردد.

وظایف کارشناس پسیو شبکه؟

پسیو کار شبکه در بحث شبکه های کامپیوتری وظایف زیادی دارد که از جمله می توان به کابل کشی شبکه، کابل کشی برق، نصب داکت و ماژول های آن، نصب فیزیکی دوربین های مدار بسته، نصب فیزیکی اکسزپوینت و تجهیزات وایرلس داخلی، نصب فیزیکی تجهیزات اکتیو (سرور، روتر، سوئیچ، UPS، پچ پنل و …) در رک ، نصب و آرایش رک و کارهایی همانند این موارد اشاده کرد.

کارشناسان خدمات پسیو شبکه

چک لیست خدمات پسیو شبکه

مراحل کار درخدمات پسیو شبکه

 • تماس با آی تی پشتیبان و دریافت مشاوره خدمات پسیو شبکه
 • اعلام زمان اعزام کارشناس پسیو شبکه پس از دریافت مشاوره
 • بازدید کارشناس پسیو از مجموعه
 • ارزیابی وضعیت موجود و دریافت نیاز های کارشناس شبکه
 • ارائه برنامه برای شروع کار
 • برآیند تعداد تجهیزات لازم و میزان متراژ کابل ها
 • خرید تجهیزات پسیو شبکه
 • اعلام حداکثر زمان لازم جهت انجام خدمات پسیو
 • اعلام هزینه برای انجام خدمات پسیو
 • تکمیل پروژه در تاریخ به مقرر به کارشناس شبکه
 • گزارش نهایی و ارائه مستندات پس از پایان کار پروژه
 • تضمین گارانتی و ضمانت خدمات پسیو شبکه به مدت مشخص

خدمات پسیو شبکه آی تی پشتیبان

خدمات پسیو شبکه در آی تی پشتیبان به صورت کاملا تخصصی  و با بالاترین کیفیت انجام می شود. این موضوع به این معنی است که آی تی پشتیبان متناسب با نیاز کارفرما بهترین خدمات پسیو شبکه را ارائه میدهد و هیچ وقت بیشتر یا کمتر از نیاز کارفرما خدمات پسیو را ارائه نمی دهد.

کارشناسان پسیو شبکه اغلب به طور کاملا تجربی خدمات پسیو شبکه را انجام می دهند و به همین دلیل ممکن در طول کار به برخی از نکات بی توجهی کنند و یا ندانند که یه سری از کارها چگونه و به چه ترتیبی باید انجام شوند.

کارشناسان پسیو کار آی تی پشتیبان خدمات پسیو شبکه را به طور کامل تخصصی و با علم کافی انجام می دهند و به همین دلیل است که اکثر پروژه های پسیو شبکه آی تی پشتیبان زودتر از موعد اعلام شده انجام می شود.

در آی تی پشتیبان ما هیچ وقت نمی گوییم ارزان ترین هستیم بلکه می گوییم مناسب ترین خدمات پسیو را ارائه میدهیم، به گونه ای که تمام استاندارد های مورد نیاز را رعایت کرده و پیش از انجام کار، آن را تضمین و گارانتی می کنیم.

خدمات پسیو شبکه شرکت آی تی پشتیبان