تا حالا شده است که بخواهید یک نرم افزار را فقط تست کنید و بعد از اینکه تست تمام شد آن را پاک کنید؟ از طرفی هم میخواهید بر روی سیستم عامل اصلی کامپیوتر این کار را انجام ندهید؟ و یا شده است که بخواهید قابلیتی را تست کنید که نیز به دو تا چند سیستم عامل باشد که به صورت همزمان با هم کار کنند؟ یا اینکه برای شما پیش آمده است که بخواهید یک سیستم عاملی استفاده بکنید که در برخی مواقع فقط به آن نیاز دارید و میخواهید بقیه کارهایتان را با سیستم عامل اصلی کامپیوتر خود انجام دهید؟ در اینجاست که VMWare Workstation می تواند نیاز شما را بر آورده کند.

VMWare شرکتی است که کار اصلی آن مجازی سازی سرور ها است و این کار را به واسطه نرم افزار Esxi انجام می دهد که بر روی سرور هایی مانند HP نصب می شود و می تواند باعث شود تا چند سرور مجازی به صورت همزمان در کنار یکدیگر و به صورت مستقل با هم کار کنند. اما محصول Esxi شرکت VMWare فقط بر روی سخت افزار های خاص مانند سرور ها قابلیت نصب دارد و این امکان را ندارد تا بر روی سیستم های کاری یا همان Work Station ها کار کند. حال شرکت VMWare برای اینکه بتواند این قابلیت را برای سیستم های کاربران عادی نیز قرار دهد نرم افزار VMWare Workstation را تولید کرده است.

این نرم افزار بر روی سیستم عامل ویندوز نصب می شود و این قابلیت را به شما می دهد تا بتوانید سیستم عامل های مختلف و دلخواه خود را بر روی آن نصب کنید و از قابلیت های آن ها استفاده کنید.

VMWare Workstation در پشتیبانی شبکه

یکی از استفاده های این نرم افزار در پشتیبانی شبکه برای تست می باشد، به عبارتی دیگر کارشناسان پشتیبانی شبکه برای انجام کارهای حساس و مهم در یک شبکه کامپیوتری که ممکن است مشکلاتی را در آن شبکه به وجود بیاورد، از VMWare Workstation برای انجام تست های خود قبل از Deploy کردن امکانات مختلف در شبکه استفاده می کنند تا باگ های سرویس مورد نظر قبل از اینکه در شبکه اصلی پیدا شود در محیط آزمایشی VMWare Workstation خود را نشان دهد و کارشناس پشتیبانی شبکه برای رفع این مشکلات اقدامات لازم را انجام دهد.