خدمات نصب و راه اندازی شبکه آی تی پشتیبان

خدمات نصب و راه اندازی شبکه بسیار گسترده است و خود به قسمت های مختلفی تقسیم

مهم ترین مزیت نصب و راه اندازی شبکه آی تی پشتیبان، آینده نگری و نگاه به رشد و توسعه مجموعه است که این موضوع خود نیازمند توجه به جزییات و دقت فوق العاده بالاست و باعث می شود هزینه های مالی و زمانی یک سازمان برای ادامه و گسترش فعالیت خود به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

همچنین دقت به جزییات آی تی پشتیبان در نصب و راه اندازی شبکه احتمال بروز خطا را تا جای ممکن کاهش داده و این موضوع خود در ادامه فعالیت یک شرکت مسیر را هموار تر می کند.

نصب و راه اندازی شبکه

خدمات نصب و راه اندازی شبکه شامل چه خدماتی است؟

نصب و راه اندازی شبکه تنوع گسترده ای دارد که این موضوع به نوع فعالیت و وضعیت مجموعه مورد نظر وابسته است. اما اگر بخواهیم به طور کلی خدمات نصب و راه اندازی نام ببریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم و برای اینکه به جزییات با این مراحل آشنایی پیدا کنید می توانید به صفحه مراحل راه اندازی شبکه مراجعه کنید.

خدمات راه اندازی پسیو شبکه

خدمات راه اندازی پسیو شبکه

پسیو یک شبکه همانند پی و اسکلت برای یک ساختمان است و اگر به طور درست و استاندارد طراحی و اجرا شود خیال شما را از بابت پایداری شبکه و جلوگیری از قطع شبکه راحت کند.

از طرفی دیگر این موضوع انعطاف مجموعه را برای تغییرات مختلف در فعالیت ها را بالا برده و مسیر را برای توسعه و پیشرفت هموار می کند. در ادامه به مهم ترین خدمات پسیو شبکه اشاره کرده ایم و به طور خلاصه و کوتاه درباره آنها توضیح داده ایم:

خدمات آرایش رک سرور

اگر به اتاق سرور شرک های مختلف رفته باشید حتما دیده اید که در اکثر آن ها کلی کابل با بی نظمی رها شده اند، درهای رک باز است، بر روی تجهیزات کلی گرد و خاک وجود دارد و اگر اتفاقی در شبکه اتفاق بیفتد که نیازمند تغییرات در رک شبکه باشد، رفع مشکل خود می تواند مشکلات دیگری همچون قطع کابل های دیگر را به همراه داشته باشد و این موضوع می تواند مشکلات دیگری را به مشکل فعلی اضافه کند!!

همانطور که گفته شد الویت آی تی پشتیبان در خدمات شبکه نظم و انظباط است که خود تمام مشکلات گفته شده را تحت تاثیر قرار می دهد و سرعت را نیز به شدت افزایش می دهد.

در آی تی پشتیبان ما خدمات آرایش رک سرور را به گونه ای انجام می دهیم که اگر خودمان یا شرکت دیگری خواست پشتیبانی شبکه را انجام دهد نیاز به آرایش مجدد رک و مرتب سازی کابل های اتاق سرور نداشته باشد و هزینه ی دوباره ای را متحمل آن مجموعه نکند.

خدمات داکت کشی و کابل کشی شبکه

داکت کشی شبکه و کابل کشی شاید در نگاه اول کار ساده ای به نظر برسد، به گونه ای که همه فکر می کنند می توانند این کار را انجام دهند و نیاز به تخصص خاصی نیست اما خدمات کابل کشی شبکه در تعداد بالا مشخص می کند که چقدر دقت، نظم و آینده نگری در بستر سازی شبکه به وسیله کابل ها و تجهیزات پسیو دیگر اهمیت دارد!

همچنین وقتی پروژه شبکه از مرحله راه اندازی به مرحله خدمات پشتیبانی شبکه میرسد، رفع ایرادات مختلف در شبکه مشخص می کند که خدمات پسیو شبکه با چه دقتی انجام شده است.

از مهم ترین ایراداتی که در خدمات پسیو شبکه مشاهده می شود میتوان به عدم اطمینان از اتصالات درست شبکه، عدم دقت در متراژ کابل کشی شبکه و کوتاهی آن ها و همچنین استفاده نکردن از متریال های با کیفیت در نوع کابل های شبکه و داکت ها مناسب اشاره کرد.

خدمات کابل کشی برق، تلفن، اعلام حریق، دوربین

کابل کشی برق، دوربین و تلفن و سیستم های اعلام حریق نیز همانند کابل کشی شبکه باید با نهایت دقت و نظم انجام شود

کابل کشی سیستم های اعلام حریق بدلیل اینکه از سقف عبور می کنند و دسترسی سخت تری نسبت انواع دیگر کابل کشی ها نیاز دارند و خیلی از موارد به صورت استاندارد انجام نمی شود و در انجام اصولی آن کوتاهی صورت می گیرد. آی تی پشتیبان این موضوع را به خوبی درک کرده و این نوع کابل کشی رو مانند انواع خدمات دیگر کابل کشی با نهایت دقت انجام می دهد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه های خدمات پسیو به صفحه قیمت پسیو کاری شبکه مراجعه کرده و جزییات قیمتی این خدمات را مشاهده کنید.

خدمات راه اندازی اکتیو شبکه

راه اندازی خدمات اکتیو شبکه زمانی می تواند نتیجه خوبی داشته باشد که خدمات پسیو شبکه به درستی اجرا شده باشد. خدمات اکتیو شبکه شبکه از تنوع فوق العاده زیادی برخوردار است و مانند یک اقیانوس بی سر و ته است که ما در ادامه راه اندازی خدمات رایج اکتیو شبکه را عنوان کرده ایم و توضیح کوتاهی درباره هر کدام داده ایم.

خدمات امنیت شبکه

موضوع حفظ و ارتقا امنیت موضوع تازه ای نیست و اهمیت آن بعد از پیدایش باج افزار ها در چند سال اخیر بیش از پیش نمایان شده است، شاید در سال های قبل افراد کمتر به امنیت در شبکه اهمیت می دادند اما امروزه جلوگیری از نشت اطلاعات کاری و همچنین جلوگیری از نفوذ باج افزار ها و افراد غیر مجاز به اطلاعات یک مجموعه برای افراد به ویژه مدیران کسب و کار ها اهمیت زیادی پیدا کرده است.

خدمات امنیت شبکه آی تی پشتیبان به واسطه خرید سخت افزار هایی نظیر فایروال و نرم افزار های امنیتی نظیر آنتی ویروس ها و تنظیم درست آن ها قابل انجام است و از مهم ترین خدماتی است که در شبکه نصب و راه اندازی می شود.

خدمات راه اندازی و نصب مجازی سازی سرور

امروزه خدمات مجازی سازی سرور برای اکثر مجموعه ها مورد نیاز است و اجرا می شود که از مزایای خدمات راه اندازی و نصب مجازی سازی میتوان به کاهش تعداد سخت افزار ها و سرور های فیزیکی، کاهش چند برابری فضای فیزیکی مورد نیاز، کاهش مصرف منابع سخت افزار و همینطور کاهش مصرف برق که خود باعث کاهش هزینه خرید UPS و دیگر هزینه های خرید سخت افزار نظیر سوئیج شبکه می شود را می توان نام برد

بعلاوه کنترل سرور های مجموعه را برای ادمین شبکه ساده تر می کند و دسترسی کامل تری را به واسطه سرویس iLO شرکت HP برای کارشناس پشتیبانی شبکه و انجام وظایف ایشان مهیا می کند.

از طرفی دیگر سرور هایی که توانایی نصب سرویس مجازی سازی مانند Esxi بر روی آن ها وجود دارد از توانایی سخت افزاری به مراتب بالاتری برخوردار هستند و طول عمر و سرعت بهتری را نسبت کامیپوتر هایی که نقش سرور را در برخی از مجموعه ایفا می کنند، ارائه می دهند.

خدمات نصب و راه اندازی روتر در شبکه

ارتباط شعب و دفاتر به واسطه روتر ها در مجموعه ها نصب و راه اندازی می شوند، همچنین کنترل دیتاهای ورودی و خروجی از مجموعه به شبکه اینترنت بر عهده روتر ها و سرویس فایروال بر روی آن ها وابسته است.

آی تی پشتیبان با توجه به این موضوع روتر ها را به گونه ای در شبکه نصب و راه اندازی می کند که پایداری شبکه در بهترین حالت قرار بگیرد و ارتباطات را با اختلال و کندی مواجه نکند.

به این نکته باید توجه کنیم که در برخی از موارد کندی های یک شبکه از تنظیم نادرست روتر شبکه سرچشمه می گیرد و به همین دلیل کاربران بسیاری را با مشکل کندی ارتباطات رو به رو می کند.

تجهیزات لازم برای نصب و راه اندازی خدمات اکتیو شبکه

سرور

سرور ها وظیفه سرویس دادن به کاربران در یک شبکه ی کامپیوتری را بر عهده دارند و مرکزیت یک شبکه را تشکیل می دهند، به عنوان نمونه اگر بخواهیم برخی از سرویس های مهم یک شبکه را نام ببریم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم

سرویس مدیریتی کامپیوتر ها (Active Directory)

سرویس اشتراک گذاری فایل ها در شبکه

سرویس به اشتراک گذاری نرم افزار های چند کاربره مانند نرم افزار های مالی

سرویس مدیریت آنتی ویروس های شبکه

سوئیچ شبکه

اگر سوئیچ شبکه نباشد عملا شبکه ای وجود ندارد، شاید بگویید شبکه می تواند بیسیم و وایرلس هم باشد اما یک شبکه وایرلس نمی تواند کارهای شما را با پایداری شبکه کابلی انجام دهد.

سوئیچ شبکه مانند مادربورد یک کامپیوتر است و شاید در نگاه اول مانند قطعاتی همچون رم و پردازنده مورد توجه قرار نگیرد اما ارتباط تمامی قطعات به واسطه آن انجام می شود و اگر نباشد کامپیوتری هم وجود ندارد.

گارانتی خدمات نصب و راه اندازی شبکه آی تی پشتیبان

سرویس نصب و راه اندازی آی تی پشتیبان به صورت پیش فرض در صورت نیاز کارفرما می تواند تا ۱ سال خدمات پشتیبانی شبکه را نیز دریافت کند و این موضوع با عقد قرارداد پشتیبانی شبکه امکان پذیر است.

ارائه خدمات پشتیبانی شبکه آی تی پشتیبان شامل ۵ مزیت اساسی است که آن را نسبت به رقبا مورد تمایز قرار میدهد.

• رفع تمامی مشکلات زیر یک ساعت
• قرارداد پشتیبانی شبکه قابل ادیت
• دسترسی همیشگی به کارشناسان
• رفع ۹۰ دصد تمامی مشکلات در ماه اول
• تعداد پشتیبانی نامحدود حضوری، تلفنی و ریموت

پشتیانی شبکه

تمامی کارهایی که در پشتیانی شبکه انجام می شود را می توانید در صفحه چک لیست پشتیبانی شبکه مشاهده کنید تا بدانید شرکت هایی که خدمات پشتیبانی شبکه ارائه می کنند باید چه خدماتی را به شما ارائه دهند.

همچنین می توانید برای اطلاع از هزینه های خدمات پشتیبانی شبکه و گارانتی خدمات نصب و راه اندازی، به صفحه تعرفه پشتیبانی شبکه مراجعه کنید و عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت پشتیبانی شبکه را مشاهده کنید.

مدت زمان راه اندازی یک شبکه

خدمات نصب و راه اندازی شبکه بسیار گسترده است و زیر شاخه های زیادی دارد اما اگر بخواهیم زمان حدودی لازم برای مجموعه هایی که وضعیت میانگین و عمومی دارند را بگوییم حدود ۱ ماه می تواند باشد. لازم به ذکر است در مجموعه های دیگر این زمان بین دو هفته تا دو ماه می تواند متغیر باشد.

برای مجموعه هایی که فورس کاری دارند و مجبور هستند بنابر دلایلی سریعا کارشان را شروع کنند، تا جای ممکن بر اساس الویت آن ها نصب و راه اندازی شروع می شود و به طور معمول یک تا دو هفته زمان برای نصب و راه اندازی سرویس های مهم شبکه مورد نیاز است.

تعرفه خدمات شبکه

خدمات شبکه از بخش های مختلفی تشکیل شده است که هر بخش شامل موارد زیادی است و هر کدام قیمت مخصوص به خود را دارد. ما در ادامه تعرفه خدمات شبکه را برای بخش های اکتیو و پسیو مجزا کرده ایم تا شما بتوانید بنابر نیاز خود صفحه مربوط به تعرفه خدمات اکتیو یا پسیو شبکه را باز کرده و جزییات مربوط به همان خدمات را مشاهده کنید.

تعرفه خدمات اکتیو شبکه

همان طور که میدانید خدمات اکتیو شبکه به خدمات گفته می شوند که نرم افزاری هستند و بر روی سخت افزار های مختلفی چون سرور، سوئیچ، روتر و کامپیوتر ها انجام می شوند.

خدمات اکتیو شبکه نیز گستردگی زیادی دارند و ما تعرفه موارد رایج را در صفحه تعرفه خدمات اکتیو شبکه قرار داده ایم تا بتوانید هزینه راه اندازی خدمات اکتیو را بسنجید.

قیمت پسیو کاری شبکه

خدمات پسیو شبکه به دلیل تنوع جنس های موجود در بازار در زمینه ابعاد و حجم تجهیزات پسیو، تعداد قیمت های زیادی دارد که بر اساس تعداد و حجم کار تعیین می شوند. شما می توانید برای مشاهده قیمت دقیق این خدمات به صفحه قیمت پسیو کاری شبکه مراجعه کرد و بر اساس تجهیزات پسیو شبکه ای که خریداری کرده اید یا قصد خریداری دارید، نسبت به قیمت نصب آن ها اطلاع پیدا کنید.

کابل شبکه

دریافت مشاوره خدمات شبکه

در بسیاری از موارد مربوط به خدمات شبکه نیاز هست تا تلفنی از یک راهنمایی خوب بهره مند شوید تا بتوانید به درستی جواب سوال های خود در این پروسه را دریافت کنید. کارشناسان مشاوره شبکه آی تی پشتیبان در این مسیر همراه شما هستند و شما می توانید به صورت تلفنی به صورت رایگان از خدمات مشاوره شبکه بهره مند شوید.

همچنین می توانید از کارشناسان فنی ما وقت مشاوره دریافت کنید تا از شبکه شما بازدید کنند و تمامی ایراد ها، راه کارها و سناریو های رفع مشکلات و موارد دیگه را به شما بگویند.

بازدید کارشناسان ما از وضعیت شبکه حداقل دو ساعت به طول می انجامد و راه کار های اصلاح شبکه ریز ترین مشکلات شبکه با جزییات به شما گفته می شود.

مراحل نصب و راه اندازی شبکه

نصب و راه اندازی شبکه از مراحل بسیار زیادی تشکیل شده است ولی ما به صورت کلی این مراحل رو به شما می گوییم:

• دریافت نیاز ها از مدیریت
• پسیو شبکه
• داکت کشی و ترانک کشی
• کابل کشی شبکه
• آرایش رک شبکه
• اکتیو شبکه
• راه اندازی اولیه سرور
• راه اندازی iLO

برای دیدن تمامی مراحل می توانید به صفحه مراحل راه اندازی شبکه مراجعه کرده تا تمامی مراحل را به همراه جزییاتی که باید در انجام آن ها رعایت شود را بدانید.