کالی لینوکس (که قبلا به عنوان لینوکس BackTrack شناخته می شد.) یک توزیع لینوکس مبتنی بر دبیان منبع باز است که هدف آن تست نفوذ پیشرفته و ممیزی امنیتی است. این کار را با ارائه ابزارها، تنظیمات و اتوماسیون‌های رایج انجام می‌دهد که به کاربر اجازه می‌دهد بر روی کاری که باید تکمیل شود تمرکز کند و نه فعالیت اطراف.

کالی لینوکس شامل اصلاحات خاص صنعت و همچنین چندین صد ابزار برای وظایف مختلف امنیت اطلاعات، مانند تست نفوذ، تحقیقات امنیتی، پزشکی قانونی کامپیوتری، مهندسی معکوس، مدیریت آسیب‌پذیری و تست تیم قرمز است.

کالی لینوکس یک راه حل چند پلتفرمی است که در دسترس متخصصان امنیت اطلاعات و علاقمندان به آن به صورت رایگان ارائه شده است.

ویژگی های لینوکس کالی

شامل بیش از ۶۰۰ ابزار تست نفوذ: پس از بررسی هر ابزاری که در BackTrack گنجانده شده بود، تعداد زیادی از ابزارهایی را که یا به سادگی کار نمی ‌کردند و یا ابزارهای دیگری را کپی می ‌کردند، حذف کردیم. جزئیات در مورد آنچه شامل می شود در سایت Kali Tools است.

رایگان است و رایگان خواهد ماند: کالی لینوکس، مانند BackTrack، کاملا رایگان است و همیشه رایگان خواهد بود. شما هرگز مجبور نخواهید بود برای کالی لینوکس هزینه ای بپردازید.

Open source Git tree: ما به مدل توسعه منبع باز متعهد هستیم و درخت توسعه ما برای دیدن همه در دسترس است. تمام کد منبعی که به کالی لینوکس وارد می شود برای هر کسی که می خواهد بسته ها را مطابق با نیازهای خاص خود تغییر دهد یا بازسازی کند در دسترس است.

سازگار با FHS: کالی به استاندارد سلسله مراتبی فایل سیستم پایبند است و به کاربران لینوکس این امکان را می دهد که به راحتی باینری ها، فایل های پشتیبانی، کتابخانه ها و غیره را پیدا کنند.

پشتیبانی از دستگاه های بی سیم گسترده: یک نقطه عطف مهم مرتبط با توزیع های لینوکس، پشتیبانی از دستگاه های بی سیم بوده است. ما کالی لینوکس را برای پشتیبانی از دستگاه‌ های بی ‌سیم ساخته‌ایم و به آن اجازه می‌دهیم به درستی بر روی طیف گسترده‌ای از سخت‌افزار ها اجرا شود و آن را با بسیاری از USB ها و سایر دستگاه‌ های بی‌سیم سازگار کرده ایم.

کرنل سفارشی، طراحی شده برای نفوذ: به عنوان تست کننده نفوذ، تیم توسعه اغلب نیاز به ارزیابی های بی سیم دارد، بنابراین هسته ما دارای آخرین آپدیت های نفوذ است.

توسعه یافته شده در محیط امن: تیم کالی لینوکس از گروه کوچکی از افراد تشکیل شده است که تنها کسانی هستند که برای انجام بسته ها و تعامل با مخازن مورد اعتماد هستند که همه این کارها با استفاده از چندین پروتکل امن انجام می شود.

بسته ها و مخازن امضا شده با GPG: هر پکیج در کالی لینوکس توسط هر توسعه ‌دهنده‌ ای که آن را ساخته، امضا می‌ شود و متعهد می شود مخازن متعاقباً بسته‌ها را امضا ‌کنند.

پشتیبانی چند زبانه: اگرچه ابزارهای نفوذ معمولاً به زبان انگلیسی نوشته می ‌شوند، ما اطمینان حاصل کرده ‌ایم که Kali دارای پشتیبانی چند زبانه واقعی است و به کاربران بیشتری اجازه می ‌دهد به زبان مادری خود کار کنند و ابزارهای مورد نیاز خود را برای کار پیدا کنند.

کاملا قابل تنظیم: ما کاملاً درک می ‌کنیم که همه با تصمیم ها و طراحی های ما موافق نیستند، بنابراین تا حد امکان برای کاربران ماجراجو تر، سفارشی کردن را آسان کرده‌ایم تا کالی لینوکس را تا کرنل مطابق میل خود سفارشی کنند.

پشتیبانی از ARMEL و ARMHF: از آنجایی که سیستم ‌های تک برد مبتنی بر ARM مانند Raspberry Pi و BeagleBone Black، در میان سایرین، روز به روز رایج ‌تر و ارزان ‌تر می ‌شوند، پشتیبانی ARM کالی باید تا آنجایی که می‌ شود بهتر باشد، با نصب‌ های کاملاً کارآمد برای هر دو سیستم ARMEL و ARMHF کالی لینوکس در طیف گسترده ای از دستگاه های ARM در دسترس است و دارای مخازن ARM یکپارچه با توزیع اصلی است، بنابراین ابزارهای ARM همراه با بقیه توزیع به روز می شوند.

کالی لینوکس به طور خاص برای نیازهای متخصصان تست نفوذ طراحی شده است، بنابراین تمام موارد گفته شده در این مطلب مستلزم دانش قبلی و آشنایی با سیستم عامل لینوکس به طور کلی است. این سیستم عامل در پشتیبانی شبکه کاربردی ندارد و تنها متخصصان امنیت شبکه است که در حوزه شبکه از آن استفاده می کنند.