برای اینکار ابتدا نیاز به دانلود دیسک Active Boot Disk دارید که می توانید با مراجعه به این لینک و دانلود آن و بوت کردن کامپیوتر با آن، نسبت به پاک کردن پسورد اکانت مورد نظر اقدام کنید:

باید توجه کنید که این روش مخصوص اکانت های Local می باشد و شما نمی توانید پسورد اکانت هایی دامین را به این صورت تغییر دهید. برای تغییر پسورد اکانت های دامین با از کارشناس پشتیبانی شبکه بخواهید تا این کار را با لاگین کردن داخل اکتیو دیرکتوری انجام دهد و پسورد اکانت مورد نظر را به یک عبارت دلخواه تغییر دهد.

این دیسک بوت ابزار های مختلفی را به شما می دهد که ما فقط با ابزار Password Changer کار داریم، این ابزار را باز کنید.

در پنجره اول Search all volume for را کلید کرده تا تمامی دیسک های موجود را از لحاظ وجود سیستم عامل بررسی کرده تا فایل های دیتابیس آن ها که اکانت ها در آن ها وجود دارد را بیاورد

در پنجره بعدی لیست درایور هایی که دیتابیس SAM بر روی آن ها ذخیره شده است نمایش داده می شود و شما می توانید از بین آن ها یکی را انتخاب کنید تا اکانت های آن دیتابیس نمایش داده شود.

با زدن دکمه Next در پنجره بعدی لیست اکانت ها نمایش داده می شود و شما می توانید اکانتی را که قصد پاک کردن پسورد آن را دارید را انتخاب کنید.

با زدن Next در پنجره بعدی لیستی از کارهایی که می توانید بر روی اکانت مورد نظر انجام دهید نمایش داده می شود و شما می توانید تنها با انتخاب تیک گزینه Clear this Users Password نسبت به حذف پسورد آن اقدام کنید.

گزینه Apply را زده و تغییرات اعمال می شود و پسورد اکانت مورد نظر شما پاک می شود.

کافی است تمام پنجره ها را بسته و قسمت درست کامپیوتر را ری استارت کنید تا به صورت عادی بوت شود.