خدمات شبکه چیست؟

به مجموعه ای از خدمات آی تی گفته می شود که با توجه به وضعیت سازمان و شرکت کارفرما، برای پیشبرد بهتر و راحت تر اهداف و گسترش بخش آی تی مجموعه انجام می شود که به موجب آن بسیاری از کارها به صورت مکانیزه و یا با سرعت بالاتری نسبت به حالت سنتی پیش می رود.

در خدمات شبکه کارفرما نیاز های خود را عنوان می کند و آی تی پشتیبان خدمات شبکه پیشنهادی و همچنین خدمات شبکه حداقلی به کارفرما ارائه می دهد و ایشان با توجه به اهداف و بودجه ی خود می توانند یکی را انتخاب و نسبت به راه اندازی آن توسط مجموعه آی تی پشتیبان اقدام شود.

اگر بخواهیم به گونه ای دیگر خدمات شبکه را شرح دهیم باید بگوییم که در هر مجموعه این کامپیوتر ها هستند که بخش بزرگی از کارها به واسطه آن ها انجام می شود. حال در کنار کامپیوتر ها تجهیزات و سرویس های دیگری وجود دارند که کامپیوتر ها به آن ها وابسته هستند و بخشی از کار ها به دوش آن ها است.

برخی از این تجهیزات شامل پرینتر ها، مودم اینترنت و سرور ها هستند که بیشتر به چشم می آیند و برخی دیگر سرویس های نرم افزاری هستند که به صورت پس زمینه به شما خدمات شبکه ارائه می دهند مانند پوشه های شیر ، اشتراک پرینتر ها ، اتوماسیون های اداری که شاید کمتر به چشم بیاید.

تجهیزات در خدمات شبکه

تمام تجهیزات سخت افزاری و سرویس های نرم افزاری نام برده شده نیاز به راه اندازی و پشتیبانی دارند که هر کدام از زیر مجموعه های خدمات شبکه محسوب می شوند.

پشتیبانی شبکه در خدمات شبکه

تفاوت خدمات شبکه با پشتیبانی شبکه

خدمات شبکه از جمله موضوعاتی است که بسیاری افراد آن را با پشتیبانی شبکه اشتباه میگیرند.

اگر بخواهیم دقیق تر درباره ی خدمات شبکه صحبت کنیم باید بگوییم که خدمات شبکه یک کلمه کلی است و پشتیبانی زیر مجموعه آن محسوب می شود. به عبارتی دیگر پشتیبانی شبکه یکی از خدمات شبکه است که مجموعه ها بعد از راه اندازی سرویس های مختلف شبکه به آن نیاز دارند.

به عبارتی دیگر تمامی خدمات شبکه نیازمند راه اندازی هستند و پس از راه اندازی نیازمند پشتیبانی هستند که در صورت نیاز بتوانند تغییراتی را متناسب با نیاز کاری خود به وجود بیاورند.

از طرف دیگر برخی از خدمات شبکه راه اندازی شده در طول زمان به ایراداتی برخورد بکنند که برای رفع آن ها نیاز به پشتیبانی است. البته این موضوع به این معنی نیست دائما یک مشکل تکرار می شود، بلکه در طول زمان ممکن است ایرادات متفاوتی به وجود بیاید که نیاز به پشتیبانی داشته باشند.

مزیت قرارداد پشتیبانی این است که مشکلات خدمات شبکه در زمان کوتاه تری رفع می کنند.

انواع خدمات شبکه

خدمات شبکه یک کلمه ی کلی است و طیف وسیعی از خدمات را تحت پوشش خود قرار میدهد که با توجه به نیاز کارفرما بخشی از این خدمات شبکه برای ایشان راه اندازی و پیاده سازی می شود. از انواع خدمات شبکه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خدمات اکتیو شبکه
 • خدمت پسیو شبکه
 • خدمات پشتیبانی شبکه
 • خدمات راه اندازی آنتی ویروس سرور
 • خدمات راه اندازی و نگهداری مجازی سازی
 • خدمات راه اندازی سرویس دورکاری
 • خدمات مدیریت مصرف اینترنت
 • خدمات راه اندازی پوشه شیر
 • خدمات امنیت شبکه
 • خدمات مشاوره شبکه
 • خدمات راه اندازی روتر

پشتیبان شبکه

خدمات شبکه

خدمات شبکه آی تی پشتیبان

خدمات شبکه از جمله شغل هایی است که کاملا تخصصی است و کارفرما باید در انتخاب شرکت خدمات شبکه و کارشناس شبکه نهایت دقت را داشته باشد، چرا که در خدمات شبکه تمامی اطلاعات نزد کارشناس خدمات شبکه قرار می گیرد و ایشان وظیفه حفظ و نگهداری از آن را بر عهده دارد. سرعت رفع مشکلات شبکه از وظایف اصلی کارشناس خدمات شبکه.

کارشناس خدمات شبکه اگر علم و تجربه ی کافی در این زمینه داشته باشد می تواند به راحتی مشکلات را در زمان مناسب رفع کند و خدمات شبکه را با بهترین کیفیت لازم پیاده سازی کند. شما می توانید با انتخاب آی تی پشتیبان به عنوان شرکت خدمات شبکه خیال خود را از این بابت راحت کنید.